home
 
 
 
Logowanie
login:
hasło:
   
Sprawdź w serwisie
Poradnik portalu
Ciekawe linki
Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszym portalem. Prosimy o przesyłanie do nas linków do stron internetowych związanych z tematyką osobami niepełnosprawnymi wraz z któtkim opisem. więcej...

Akty prawne
Podstawowe akty prawne, dotyczące dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych więcej...

Adresy firm i instytucji
Jeśli poszukujesz pomocy, chciałbyś się poradzić, załatwić jakąć nurtującą Cię sprawę, lub skontaktowac się z firmą, oferującą potrzebne Tobie przedmioty, skorzystaj z naszej bazy firm i instytuji, mamy tutaj sporo ważnych informacji, więcej...

Jak założyć własną firmę
Czy alternatywą dla stałego zatrudnienia może być rozpoczęcie prowadzenia działalności na własną rękę? Oczywiście, że tak. Jeśli masz dobry pomysł i duże samozaparcie powinno się Tobie udać. Zapoznaj się z zasadami rejestrowania własnej działalności gospodarczej, więcej...

Rozwój przedsiębiorczości
Przedsiębiorczość to nie jest łatwy temat, a przedsiębiorczość osób niepełnosprawnych, to z pewnością duże wyzwanie. Chcielibyśmy, abyś na bieżąco otrzymywał informacje ze świata biznesu, aby Twój biznes mógł być skuteczny, więcej...

Statystyki
Statystyki pozwalają z innej perspektywy przyjrzeć się rzeczom, z którymi często spotykamy się na codzień. Zobacz, jak wyglądają osoby niepełnosprawne "w liczbach", sprawdź, czy ty także zostałeś ujęty w naszych zestawieniach, więcej...

Rynek pracy
O tym się mówi, o tym się pisze. Zobacz co słychać na rynku pracy osób nieopełnosprawnych, z jakimi borykają się problemami, jak potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dzięki doświadczeniom innych ty także możesz sprostać wyzwaniom, więcej...

2012-01-20

IEON Internetowa Edukacja ON

Nazwa projektu:
„IEON (Internetowa Edukacja Osób Niepełnosprawnych): usługowa platforma e-learningowa, przeznaczona dla podmiotów szkoleniowych, które zamierzają podjąć wyzwanie w postaci prowadzenia nauczania przez Internet; nauczania skierowanego ściśle do jednej grupy docelowej: osób niepełnosprawnych ”

Krótki opis projektu:
Celem projektu jest udostępnienie osobom niepełnosprawnym ruchowo i sensorycznie platformy e-learningowej umożliwiającej realizację kursów, które przekażą im praktyczną wiedzę wykorzystywaną w pracy zawodowej.

IEON stanowi uniwersalną platformę e-learningową, wykorzystywaną przez podmioty szkoleniowe, które uruchamiają nauczanie w trybie e-learningu skierowanego do osób niepełnosprawnych.
Dzięki funkcjom IEON każda firma szkoleniowa może utworzyć, a następnie opublikować własne szkolenie e-learningowe i egzamin.

Na portalu obecnie znajduje się ponad 140 kursów, sformułowanych przez przeróżne podmioty szkoleniowe, dotyczących różnych tematyk.

Uczestnictwo w IEON jest z definicji dla firmy szkoleniowej w większym stopniu inwestycją w budowanie marki firmy niż działaniem nastawionym na zysk. Firmy szkoleniowe w ramach tzw. odpowiedzialności społecznej biznesu wspierają edukację osób niepełnosprawnych, udostępniając im swoje szkolenia. Każda firma, która umieszcza swoje szkolenie, a tym samym udostępnia je osobom niepełnosprawnym otrzymuje specjalny certyfikat partnera, tak aby mogła podawać do publicznej wiadomości fakt działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Obecnie koncentrujemy się na współpracy z Biurami ds. Osób Niepełnosprawnych na uczelniach wyższych prowadząc akcję „Zawodowa Aktywizacja Studentów”, której celem jest podwyższania kwalifikacji zawodowych studentów niepełnosprawnych oraz na współpracy z Fundacjami i Stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Platforma Internetowej Edukacji Osób Niepełnosprawnych to serwis e-learningowy świadczący szkolenia zdalne, za pośrednictwem internetu. Tym, co nas wyróżnia w stosunku do podobnych witryn internetowych jest profil grupy odbiorczej. Edukujemy niepełnosprawnych.
Oczywiście wiąże się to z ofertą szkoleń bliską potrzebom takich osób, ale nie tylko. Strona internetowa naszej platformy spełnia szereg wymogów niezbędnych do uzyskania certyfikatów (WAI i WCAG) świadczących o "przyjaznej niepełnosprawnym" stronie internetowej.

Strona Internetowej Edukacji Osób Niepełnosprawnych spełnia wszystkie wymogi niezbędne dla edukacji niepełnosprawnych. Wysoki kontrast, ograniczona kolorystyka, konwersja treści do czytników pisma punktowego oraz czytników dźwiękowych to tylko niektóre z aspektów serwisu.

Sam e-learning (e-szkolenia) jest natomiast jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w doskonaleniu zawodowym, samokształceniu i rozwoju personalnym. Osoby niepełnosprawne, mające trudności z poruszaniem oraz często ograniczone środki na naukę - w naszym serwisie odbędą kurs bez wychodzenia z domu, a my przyślemy papierowy certyfikat poświadczający o ukończonym szkoleniu. Taki certyfikat doskonale uzupełnia CV i pomaga w znalezieniu pracy, a sama wiedza wynikająca ze szkoleń e-learningowych jest podana w przystępnej formie.


Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.ieon.edu.pl

Źródło: Internetowa Edukacja Osób Niepełnosprawnych
Projekt dofinansowany przez
Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczościwww.parp.gov.pl
Czy uważasz, że powstanie tego serwisu było dobrym pomysłem?
 tak
 nie
 nie wiemZobacz wyniki

Czy portal się podoba?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdaniaZobacz wyniki

Czy portal BezBarier.pl powinien mieć zasięg ogólnopolski?
 Tak
 Nie
 Nie wiemZobacz wyniki

O portalu  |   Forum   |   Dla pracowników  |   Dla pracodawców  |   Organizacje  |   Administracja  |   Polityka prywatności  |   Home  |  
© BTC Sp. z o.o., 2003-2008, Wszelkie prawa zastrzeżone.