home
 
 
 
Logowanie
login:
hasło:
   
Sprawdź w serwisie
Poradnik portalu
Ciekawe linki
Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszym portalem. Prosimy o przesyłanie do nas linków do stron internetowych związanych z tematyką osobami niepełnosprawnymi wraz z któtkim opisem. więcej...

Akty prawne
Podstawowe akty prawne, dotyczące dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych więcej...

Adresy firm i instytucji
Jeśli poszukujesz pomocy, chciałbyś się poradzić, załatwić jakąć nurtującą Cię sprawę, lub skontaktowac się z firmą, oferującą potrzebne Tobie przedmioty, skorzystaj z naszej bazy firm i instytuji, mamy tutaj sporo ważnych informacji, więcej...

Jak założyć własną firmę
Czy alternatywą dla stałego zatrudnienia może być rozpoczęcie prowadzenia działalności na własną rękę? Oczywiście, że tak. Jeśli masz dobry pomysł i duże samozaparcie powinno się Tobie udać. Zapoznaj się z zasadami rejestrowania własnej działalności gospodarczej, więcej...

Rozwój przedsiębiorczości
Przedsiębiorczość to nie jest łatwy temat, a przedsiębiorczość osób niepełnosprawnych, to z pewnością duże wyzwanie. Chcielibyśmy, abyś na bieżąco otrzymywał informacje ze świata biznesu, aby Twój biznes mógł być skuteczny, więcej...

Statystyki
Statystyki pozwalają z innej perspektywy przyjrzeć się rzeczom, z którymi często spotykamy się na codzień. Zobacz, jak wyglądają osoby niepełnosprawne "w liczbach", sprawdź, czy ty także zostałeś ujęty w naszych zestawieniach, więcej...

Rynek pracy
O tym się mówi, o tym się pisze. Zobacz co słychać na rynku pracy osób nieopełnosprawnych, z jakimi borykają się problemami, jak potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dzięki doświadczeniom innych ty także możesz sprostać wyzwaniom, więcej...

2011-09-29

Wystawa „Uroki wielickiego muzeum”

Wystawa poplenerowa prac powstałych w ramach XII Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
Miejsce: Ekspozycja Muzeum w kopalni soli na gł. 135 m
Czas trwania: 23.09 – 31.12.2011 r.Imponujące kieraty, niezwykłe okazy soli, tajemnicze podziemne groty, górnicy przy pracy, oryginalne solniczki, zamek Żupny o różnych porach dnia i nocy, Sala Gotycka to tylko niektóre tematy spośród 112 prac prezentowanych na wystawie „Uroki wielickiego Muzeum” zorganizowanej przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Obrazy powstały w czasie pleneru malarskiego zorganizowanego w dniach 30.06-1.07.2011 r. z okazji 60 - lecia Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
Jak co roku artyści zrzeszeni w Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie z pełną dowolnością (zarówno w doborze obiektów jak i techniki wykonania), potraktowali podziemną ekspozycję muzeum oraz Zamek Żupny. Powstały prace z dużą dokładnością oddające najdrobniejsze detale maszyn górniczych, narzędzi, kopalnianych wnętrz, solniczek, zbroi rycerskiej, zamkowych wnętrz. Na wystawie pojawiły się również dzieła charakterystyczne dla nurtu abstrakcyjnego, na których artyści uwieczniane elementy potraktowali bardzo osobiście, nadając im zupełnie nowy wygląd. Nie zabrakło również obrazów zaliczanych do tzw. sztuki naiwnej, które dzięki zastosowaniu jasnych kolorów i ciepłych barw ukazały wielickie podziemia i zamek w ciepły i bajkowy sposób.
Prezentowane obrazy zostały zróżnicowane nie tylko pod względem prezentowanych obiektów, ale również pod względem techniki wykonania (pastele, akwarele, ołówek, farby olejne, kolarze), co dodatkowo podkreśliło indywidualny charakter artystów.
Druga część podziemnej wystawy prezentuje najlepsze prace artystów nagrodzonych lub wyróżnionych w konkursach odbywających się podczas 20 lat działalności Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. W ciągu tych lat fundacja zorganizowała 11 biennale o zróżnicowanej tematyce, które przyczyniły się do zaprezentowania niepełnosprawnych artystów szerszej publiczności. Jubileusz 20- lecia Fundacji zbiega się z obchodami 60- lecia istnienia Muzeum, co stanowi dla nas dodatkowy powód do świętowania.

Wystawa będzie czynna od 23.09.2011 r do 31.12.2011 r. w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli na gł. 135 m.

Serdecznie zapraszamy!

Sponsorzy:
Bank PKO SA, PALEO Deliktesy


WYKAZ PLENRÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Organizatorzy: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie

1999 r. – I Ogólnopolski Plener Malarski dla Osób Niepełnosprawnych „Uroki podziemi wielickich”

2000 r. – I Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Uroki podziemi wielickich”

2001 r. – II Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Zabytki miasta Wieliczki”

2002 r. – III Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Podziemia Wieliczki i Bochni w twórczości artystów niepełnosprawnych”

2003 r. – IV Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Zamki kazimierzowskie w twórczości artystów niepełnosprawnych”

2004 r. – V Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Zamki Wieliczki i Nowego Wiśnicza w twórczości artystów niepełnosprawnych”

2005 r. – VI Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Podziemia Wieliczki”

2006 r. – VII Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych
„Wieliczka i Kalwaria Zebrzydowska” z cyklu „Zabytki na liście UNESCO”

2007 r. – VIII Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych„Wieliczka i Kraków” z cyklu „ Zabytki na liście UNESCO”

2008 r. – IX Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Zabytkowe kościoły w Wieliczce, Dębnie Podhalańskim i Lipnicy Murowanej” z cyklu „Zabytki na liście UNESCO”

2009 r. – X Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Wieliczka i Zamość w twórczości artystów Niepełnosprawnych z cyklu „Zabytki na liście UNESCO”

2010 r. – XI Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych „Śladami Jana Pawła II w Małopolsce” (Wieliczka, Niegowić, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Kraków).

Źródło: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Projekt dofinansowany przez
Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczościwww.parp.gov.pl
Czy uważasz, że powstanie tego serwisu było dobrym pomysłem?
 tak
 nie
 nie wiemZobacz wyniki

Czy portal się podoba?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdaniaZobacz wyniki

Czy portal BezBarier.pl powinien mieć zasięg ogólnopolski?
 Tak
 Nie
 Nie wiemZobacz wyniki

O portalu  |   Forum   |   Dla pracowników  |   Dla pracodawców  |   Organizacje  |   Administracja  |   Polityka prywatności  |   Home  |  
© BTC Sp. z o.o., 2003-2008, Wszelkie prawa zastrzeżone.